Montaż w warstwie ocieplenia

MONTAŻ W WARSTWIE OCIEPLENIA

 

Wysunięcie okna w warstwę ocieplenia to jeszcze jedn sposób na ograniczenie strat ciepła, jakie powstają na styku ramy z murem. W takim ciepłym montażu okna najważniejsze jest znalezienie sposobu na jego podparcie i uszczelnienie go wokół ramy.

Dotychczasowe sposoby wysuwania okien w elewację polegały na opieraniu ich na kotwach lub specjalnych konsolach wsporczych przykręconych do ściany i otulaniu ich izolacją. Całość uszczelniała niskorozprężna piana montażowa.

Alternatywą dla tych rozwiązań jest oparcie okna na profilach klejonych do muru i uszczelnienie ich taśmą rozprężną.

Rozwiązań i systemów jest już na rynku bardzo wiele, dobór odpowiedniego z nich zależy od gabarytów okien, ich wagi oraz rodzaju muru, z jakiego wykonany jest budynek.

Sam montaż w warstwie ocieplenia jest cieplejszym rozwinięciem montażu trójwarstwowego, dlatego wszystkie zasady montażu warstwowego są aktualne również dla tej wersji najcieplejszej. W zależności od wagi okien punktowe podpory mogą być stosowane gęściej niż kotwy w montażu standardowym, ale wymaga to konkretnych i dokładnych przeliczeń technologów. Natomiast zasada „szczelniej od wewnątrz niż na zewnątrz” jest jak najbardziej aktualna.

 

 Okno wysunięte poza mur

Okno wysunięte w warstwę ocieplenia i zamontowane na profilach klejonych do muru