Iglo Light - Standard

Więcej światła

PCW IGLO Light

Najnowszy produkt w gamie produktów stolarki okiennej PCW. 
Zapotrzebowanie rynku budownictwa wielomieszkaniowego, wymagania oraz sugestie klientów miały niewątpliwy wpływ na powstanie tego rozwiązania. 
Duża ilość światła dziennego dzięki węższym profilom (złożenie ramy i skrzydła wynosi 108 mm, szerokość słupka ruchomego to zaledwie 112 mm) i większej powierzchni szklenia w porównaniu do standardowych systemów.

 

PRZEZNACZENIE

Okno PCW IGLO Light to produkt dedykowany zwłaszcza tam, gdzie istotną wartością jest jak największa powierzchnia szyby. "Odchudzone" ramy pozwalają jak najbardziej zbliżyć się szerokością profili do starych okien drewnianych, które trzeba wymieniać. 
Szczególnym odbiorcą okien PCW IGLO Light będą właściciele mieszkań w kamienicach, gdzie wąskie i wysokie okna na standardowych profilach będą zabierały za dużo światła dziennego. Odchudzony profil nie wyklucza eleganckiego designu, a klamka umieszczona centralnie na słupku ruchomym jest równie estetyczna, co funkcjonalna. 
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu technologów firmy Drutex kupując okna wykonane na profilu IGLO Light zyskujemy więcej światła, a jednocześnie nie tracimy na pozostałych właściwościach termicznych czy też estetycznych.

Biały FX
Dostępne kolory okien
Grupa I
Biały FX
Dąb bielony
Winchester
Dąb złoty
Macore
Orzech
Mahoń
Dąb ciemny
Brąz czekoladowy
Antracyt
Grupa II
Szary
Bazaltowy szary
Kwarcytowy szary
Antracyt gładki
Jet Black
Piryt
Daglezja
Oregon
Dąb naturalny
Turner Oak
Kremowy
Palisander
Zieleń mchu
Ciemny zielony
Ciemny czerwony
Grupa III
Jasny szary
Betonowy szary
Kwarcytowy szary gładki
Bazaltowy szary gładki
Antracyt Ulti-Matt
Crown Platinum
Łupkowy szary gładki
Łupkowy
Czarny Ulti-Matt
Biały
Rdzeń biały
Biały
 ProfilAutorski 5-komorowy profil ramy i skrzydła wykonany wyłącznie z materiału pierwotnego w klasie A o głębokości zabudowy ramy i skrzydła 70 mm z węższym o 32%, ruchomym słupkiem z symetrycznie umieszczoną klamką aluminiową (złożenie ramy i skrzydła wynosi 108 mm, szerokość słupka ruchomego 112 mm). Duża ilość światła dziennego i modne przeszklenia, dzięki większej powierzchni szyb, w porównaniu do tradycyjnych profili.
 SzybyMaksymalna grubość szklenia wynosi 40 mm. W standardzie pakiet szybowy jednokomorowy o współczynniku przenikania ciepła Ug = 1,0 W/(m2K) wg PN-EN674 oraz Ug = 1,1 W/(m2K) wg PN-EN673. Możliwość zastosowania pakietu trzyszybowego o współczynniku Ug = 0,7 W/(m2K). Możliwość zastosowania szyb o podwyższonej izolacyjności akustycznej, hartowanych, bezpiecznych, antywłamaniowych, ornamentowych, przeciwsłonecznych. 
 RamkaW standardzie ramka stalowa ocynkowana. Opcjonalnie ramka "ciepła" Swisspacer Ultimate dostępna w różnych opcjach kolorystycznych (szara, ciemny brąz, czarna).
 Okucia

MACO MULTI MATIC KS z dwoma zaczepami antywyważeniowymi w standardzie powłoka Silber-Look oraz liniowe zagłębienia na zasuwnicach i opcjonalnie dostępne zawiasy ukryte we wrębie okuciowym; rozwiązania w klasie antywłamaniowej RC 2 oraz RC 2N, okno wyposażone w blokadę błędnego położenia klamki i podnośnik skrzydła*, mikrowentylacja w rozwórce**. Opcjonalnie nowoczesne okucia twin-fit umożliwiające podwójny uchył okna za pomocą jednego ruchu klamki.

*W zależności od wysokości okna
**dla okien uchylno-rozwiernych

WzmocnienieInnowacyjny, autorski sposób ułożenia wzmocnienia w komorze wpływający na statykę i stabilność systemu. Duża komora wzmocnienia w porównaniu do tego rodzaju systemów dostępnych na rynku - zbrojenie stalowe o wymiarach 35 mm x 24 mm x 2 mm. 
W standardzie wzmocnienie ramy i skrzydła - stalowe w kształcie „ceownika” . Możliwość zastosowania wzmocnienia pełnego w ościeżnicy. W przypadku wzmocnienia pełnego zaczepy anywyważeniowe przykręcone do stali.
UszczelnienieOkno wyposażone w system podwójnego uszczelnienia: zewnętrzne, wewnętrzne z EPDM dostępne są w kolorach: czarnym, szarym i opcjonalnie grafitowym. W standardzie uszczelka wypełniająca dolny rowek okuciowy.
KolorystykaSystem dostępny w 43 kolorach folii Renolit, na rdzeniu białym i brązowym.
Izolacyjność akustycznaRw = 34-44 dB w zależności od zastosowanych pakietów szybowych.
Izolacyjność termicznaUw = 1,1 W/(m2K)* 
*Dla okna o wymiarach 1230 x 1480 mm, CSI Czechy.