MB-70HI - Standard

Profil z przegrodą termiczną

Okna Aluminiowe MB-70HI

Okna aluminiowe wykonane na profilu MB-70HI swoimi parametrami zbliżone są do izolacji termicznej okien PCW. Opracowany dla potrzeb tego profilu specjalny system uszczelek pozwala na osiągnięcie bardzo wysokich współczynników izolacji cieplnej.

Okna aluminiowe z serii MB dostepne są w 3 wariantach:
MB-45 profil zimny (wewnętrzny)
MB-70 profil ciepły
MB-70HI profil ciepły z przegrodą termiczną

 

PRZEZNACZENIE

Decydując się na okna aluminiowe MB-70HI nie trzeba wybierać pomiędzy doskonałą izolacją termiczną, wsyoką estetyką czy nowoczesnym, "surowym" designem. Bezkompromisowość systemu okiennego MB-70HI to idealne rozwiązanie dla osób, które budują nowoczesny dom, tworzą aranżację biura lub po prostu szukają produktu, który można nazwać stolarką zewnętrzną idealną.

Antracyt
Kolor okna
Duoline zewnętrzne
Antracyt
Biały
 ProfilOkna na profilu aluminiowym MB-70HI mają budowę trzykomorową o głębokości konstrukcyjnej kształtowników wynoszącej: 70 mm (ościeżnica) i 79 mm (skrzydło) z przegrodą termiczną wykonaną z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym. Dodatkowo w okach MB-70HI zastosowano specjalne wkłady izolujące wewnątrz kształtowników oraz w przestrzeni podszybowej.
 SzybyMaksymalna grubość szklenia w oknach aluminiowych MB-70HI wynosi 50 mm. W standardzie pakiet szybowy jednokomorowy o współczynniku przenikania ciepła Ug = 1,0 W/(m2K) wg PN-EN674 oraz Ug = 1,1 W/(m2K) wg PN-EN673. Możliwość zastosowania pakietu 3-szybowego o współczynniku Ug= 0,5 W/(m2K) oraz szyb o podwyższonej izolacyjności akustycznej, hartowanych, bezpiecznych, antywłamaniowych, ornamentowych, przeciwsłonecznych. 
 RamkaW standardzie ramka stalowa ocynkowana. Opcjonalnie ramka "ciepła" Swisspacer Ultimate dostępna w różnych opcjach kolorystycznych (szara, ciemny brąz, czarna).
 Okucia

MACO MULTI MATIC KS z dwoma zaczepami antywyważeniowymi w standardzie. Okno wyposażone w blokadę błędnego położenia klamki i podnośnik skrzydła*, mikrowentylacja w rozwórce**.

*W zależności od wysokości okna
**dla okien uchylno-rozwiernych

UszczelnienieOkno aluminiowe MB-70HI wyposażone jest w uszczelki przyszybowe i przymykowe wykonane z EPDM, uszczelka centralna wykonana z dwukomponentowego kauczuku syntetycznego EPDM: litego i komórkowego.
KolorystykaOkna aluminiowe MB-70HI dostępne są w lakierach w trzech kolorach standardowych: Biały (RAL 9016), Brązowy (RAL 8017) i Antracyt (RAL 7016) oraz opcjonalnie w dowolnym kolorze z palety RAL i w powłokach drewnopodobnych wg Aluprof ColorCollection.