MB-70 - Standard

Profil ciepły

Okna Aluminiowe MB-70

Okna aluminiowe wykonane na profilu MB-70 charakteryzują się dopracowaną technologią, idealną estetyką i wysoką wytrzymałością. Trwałość konstrukcji aluminiowych w zestawieniu z mnogością rozwiązań aranżacyjnych i możliwością wykonywania bardzo dużych przeszkleń sprawiają, że każdy inwestor odkryje w MB-70 idealne rozwiązanie dla siebie.

Okna aluminiowe z serii MB dostepne są w 3 wariantach:
MB-45 profil zimny (wewnętrzny)
MB-70 profil ciepły
MB-70HI profil ciepły z przegrodą termiczną

 

PRZEZNACZENIE

Okna aluminiowe MB-70 dzięki dopracowanej konstrukcji profilu stanowią rozwiązanie bardzo ciepłe i odpowiednie do wszlkiego rodzaju zabudów zewnętrznych. Okna MB-70 będą dobrym rozwiązaniem do lokali usługowych, sklepów oraz budynków prywatnych, gdzie istotne są duże powierzchnie przeszkleń, a także zróżnicowana kolorystyka.

Antracyt
Kolor okna
Duoline zewnętrzne
Antracyt
Biały
 ProfilOkna na profilu aluminiowym MB-70 mają budowę trzykomorową o głębokości konstrukcyjnej kształtowników wynoszącej: 70 mm (ościeżnica) i 79 mm (skrzydło) z przegrodą termiczną wykonaną z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym.
 SzybyMaksymalna grubość szklenia w oknach aluminiowych MB-70 wynosi 50 mm. W standardzie pakiet szybowy jednokomorowy o współczynniku przenikania ciepła Ug = 1,0 W/(m2K) wg PN-EN674 oraz Ug = 1,1 W/(m2K) wg PN-EN673. Możliwość zastosowania pakietu 3-szybowego o współczynniku Ug= 0,5 W/(m2K) oraz szyb o podwyższonej izolacyjności akustycznej, hartowanych, bezpiecznych, antywłamaniowych, ornamentowych, przeciwsłonecznych. 
 RamkaW standardzie ramka stalowa ocynkowana. Opcjonalnie ramka "ciepła" Swisspacer Ultimate dostępna w różnych opcjach kolorystycznych (szara, ciemny brąz, czarna).
 Okucia

MACO MULTI MATIC KS z dwoma zaczepami antywyważeniowymi w standardzie. Okno wyposażone w blokadę błędnego położenia klamki i podnośnik skrzydła*, mikrowentylacja w rozwórce**.

*W zależności od wysokości okna
**dla okien uchylno-rozwiernych

UszczelnienieOkno aluminiowe MB-70 wyposażone jest w uszczelki przyszybowe i przymykowe wykonane z EPDM, uszczelka centralna wykonana z dwukomponentowego kauczuku syntetycznego EPDM: litego i komórkowego.
KolorystykaOkna aluminiowe MB-70 dostępne są w lakierach w trzech kolorach standardowych: Biały (RAL 9016), Brązowy (RAL 8017) i Antracyt (RAL 7016) oraz opcjonalnie w dowolnym kolorze z palety RAL i w powłokach drewnopodobnych wg Aluprof ColorCollection.