Iglo Energy - Standard

Profil 7-mio komorowy
Zobacz inne warianty:

PCW IGLO ENERGY

Najcieplejsze i najbardziej dopracowane okno z PCW w Polsce. Stworzone po to, by sprostać najbardziej restrykcyjnym wymaganiom rynku; by stolarka okienna do domów pasywnych nie była tylko mitem. 
Projektując to okno, zapomnieliśmy o kompromisach.
Dostępne w wersji klasycznej (z płaskim skrzydłem) oraz w wersji standardowej (skrzydło półzlicowane).

  

PRZEZNACZENIE

Okno IGLO ENERGY polecamy do nowoczesnych domów budowanych z myślą o oszczędzaniu energii, oraz do mieszkań w budynkach wielorodzinnych, w których najlepsza izolacja cieplna i akustyczna zapewni właściwy komfort użytkowania. Ten profil to wynik wieloletnich badań, prób, poprawek i suma wszystkiego co najlepsze: oszczędność energii, dzięki optymalnej budowie profilu; nowoczesny design zapewniony dzięki smukłemu i zaokrąglonemu kształtowi profili, bardzo dobre parametry dźwiękoszczelności, świetne parametry przepuszczalności powietrza i wodoszczelności, doskonałe rezultaty w zakresie odporności na wiatr. IGLO ENERGY to praktycznie ideał w rodzinie okien PCW, w którym każdy znajdzie odpowiednie dla siebie wyposażenie.

Biały FX
Dostępne kolory okien
Grupa I
Biały FX
Dąb bielony
Winchester
Dąb złoty
Macore
Orzech
Mahoń
Dąb ciemny
Brąz czekoladowy
Antracyt
Grupa II
Szary
Bazaltowy szary
Kwarcytowy szary
Antracyt gładki
Jet Black
Piryt
Daglezja
Oregon
Dąb naturalny
Turner Oak
Kremowy
Palisander
Zieleń mchu
Ciemny zielony
Ciemny czerwony
Grupa III
Jasny szary
Betonowy szary
Kwarcytowy szary gładki
Bazaltowy szary gładki
Antracyt Ulti-Matt
Crown Platinum
Łupkowy szary gładki
Łupkowy
Czarny Ulti-Matt
Biały
Rdzeń
Biały
Brązowy
 Profil7-komorowe profile ramy i skrzydła wykonane wyłącznie z materiału pierwotnego, w klasie A, o głębokości zabudowy 82 mm.
 SzybyMaksymalna grubość szklenia wynosi 48 mm. W standardzie pakiet szybowy 4/18/4/18/4 o współczynniku przenikania ciepła Ug = 0,5 W/(m2K). Możliwość zastosowania pakietu czteroszybowego wypełnionego kryptonem o Ug = 0,3 W/(m2K). Możliwość zastosowania szyb o podwyższonej izolacyjności akustycznej, hartowanych, bezpiecznych, antywłamaniowych, ornamentowych, przeciwsłonecznych.
 RamkaW standardzie ramka stalowa ocynkowana. Opcjonalnie ramka "ciepła" Swisspacer Ultimate dostępna w różnych opcjach kolorystycznych (szary, ciemny brąz, czarny).
 Okucia

MACO MULTI MATIC KS z dwoma zaczepami antywyważeniowymi w standardzie powłoka Silber-Look oraz liniowe zagłębienia na zasuwnicach i opcjonalnie dostępne zawiasy ukryte we wrębie okuciowym; rozwiązania w klasie antywłamaniowej RC 2 oraz RC 2N, okno wyposażone w blokadę błędnego położenia klamki i podnośnik skrzydła*, mikrowentylacja w rozwórce**. Opcjonalnie nowoczesne okucia twin-fit umożliwiające podwójny uchył okna za pomocą jednego ruchu klamki.

*W zależności od wysokości okna
**dla okien uchylno-rozwiernych

 WzmocnienieWzmocnienie ramy - stalowe pełne (zamknięte). Zaczepy anywyważeniowe przykręcone do stali. W przypadku skrzydła wzmocnienie w kształcie „ceownika”. Możliwość zastosowania wzmocnienia z włókna szklanego, co poprawia parametry termoizolacyjne okna.
 UszczelnienieOkno wyposażone w system potrójnego uszczelnienia: zewnętrzne, wewnętrzne z EPDM i centralne ze spienionego EPDM. Uszczelki zewnętrzne i wewnętrzne dostępne są w kolorach: czarnym, szarym i opcjonalnie grafitowym. W standardzie uszczelka wypełniająca dolny rowek okuciowy.
 Kolorystyka System dostępny w 43 kolorach folii Renolit, na rdzeniu białym i brązowym.
 Izolacyjność akustyczna Rw = 35-46 dB (w zależności od zastosowanych pakietów szybowych)
 Izolacyjność termicznaUw = 0,6 W/(m2K)* ze wzmocnieniem z włókna szklanego dla szyby o współczynniku Ug = 0,3 W/(m2K) wypełnionych kryptonem Uw = 0,79 W/(m2K)* ze wzmocnieniem stalowym i pakietem szybowym Ug = 0,5 W/(m2K) 
*Dla okna 1230x1480mm – CSI Czechy