Duoline sosna - 68

Sosna selekcjonowana
Zobacz inne warianty:

DUOLINE-68 Sosna selekcjonowana

Okno z serii DUOLINE, czyli drewniano-aluminiowe to jedyne takie okno w Polsce: od wewnątrz piękno i ciepło natury, a od zewnątrz nowoczesny design, surowe (kanciaste) wykończenie i gładka kolorystyka. Drewno i Aluminium - do niedawna materiały wykluczające się, a teraz stanowiące dobro komplementarne; połączenie, które zadowoli każdego bez wyjątku.

Okna z serii DUOLINE dostepne są w 3 rodzajach głębokości zabudowy:
DUOLINE-68 Sosna selekcjonowana
DUOLINE-78 Sosna selekcjonowana
DUOLINE-88 Sosna selekcjonowana

oraz z drewna egzotycznego (MERANTI o parametrze gęstości 450+)
DUOLINE-68 Drewno egzotyczne
DUOLINE-78 Drewno egzotyczne
DUOLINE-88 Drewno egzotyczne

 

PRZEZNACZENIE

Okna z serii DUOLINE Sosna selekcjonowana to rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią kompromisów. Idealne okna do domów jednorodzinnych, gdzie chcemy połączyć nowoczesny wygląd elewacji z ciepłem domowego ogniska. Profil drewniano-aluminiowy jest dla tych, którzy chcą mieć wszystko. Dzięki odpowiedniej technologii okna z serii DUOLINE gwarantują ciepło i ciszę, dopracowane szczegóły i ręczne wykonanie zapewniają nieprzeciętną estetykę, a odpowiednio dobrane materiały podnoszą prestiż użytkownika.

Antracyt
Kolor zewnętrzny
Duoline zewnętrzne
Antracyt
Biały
Ciemny Dąb
Kolor wewnętrzny
Drewno sosna
Ciemny Dąb
Jasny Dąb
Mahoń
Orzech
Palisander
Teak
Biały
 ProfilMożliwość wyboru spośród profili okiennych o trzech głębokościach zabudowy: 68 mm, 78 mm, 88 mm w dwóch gatunkach drewna: trzy lub czterowarstwowej kantówce litej: meranti 450+ lub sosna selekcjonowana (opcjonalnie na życzenie również okna drewniane wykonane z modrzewiu). Drewniany profil okienny z nakładką aluminiową od strony zewnętrznej.
 Szyby

W standardzie okna wyposażone w pakiet dwuszybowy o grubości 24 mm o współczynniku przenikania ciepła Ug = 1,0 W/(m2K) wg PN-EN674 oraz Ug = 1,1 W/(m2K) wg PN-EN673. Możliwość zastosowania pakietów dwu-, trzy- lub czteroszybowych. 

  • Dla DUOLINE 68 mm – max. pakiet szybowy to 32 mm o współczynniku przenikania ciepła Ug = 0,8 W/(m2K).
  • Dla DUOLINE 78 mm – max. pakiet szybowy to 44 mm o współczynniku przenikania ciepła Ug = 0,6 W/(m2K).
  • Dla DUOLINE 88 mm – max. pakiet szybowy to 54 mm o współczynniku przenikania ciepła Ug = 0,5 W/(m2K) przy pakiecie trzyszybowym lub Ug = 0,3 W/(m2K)przy czteroszybowym z kryptonem.


W każdym oknie drewnianym niezależnie od systemu istnieje możliwość zastosowania szyb o podwyższonej izolacyjności akustycznej, hartowanych, bezpiecznych, antywłamaniowych, ornamentowych, przeciwsłonecznych.

RamkaW standardzie ramka stalowa ocynkowana. Opcjonalnie ramka "ciepła" Swisspacer Ultimate dostępna w różnych opcjach kolorystycznych (szara, ciemny brąz, czarna).
OkuciaW oknach drewniano-aluminiowych stosujemy okucia MACO MULTI MATIC KS. W standardzie montowane dwa zaczepy antywyważeniowe. Okno wyposażone jest w blokadę błędnego położenia klamki i podnośnik skrzydła. Mikrowentylacja w rozwórce. Opcjonalnie można zastosować system ukrytych zawiasów.
UszczelnienieW standardzie okna z serii DUOLINE wyposażone są w uszczelnienie z EPDM i TPE. W wariantach grubości 88 mm zastosowano system 4-uszczelkowy.
KolorystykaOkna drewniano-aluminiowe dostępne są w 7 kolorach standardowych (Ciemny dąb, Jasny dąb, Mahoń, Orzech, Palisander, Teak, Biały) oraz w lakierze bezbarwnym. Nakładka aluminiowa dostępna w trzech kolorach podstawowych (Biały, Brązowy, Antracyt) oraz w lakierach z palety RAL.
Izolacyjność termicznaUw = 0,79 W/(m2K)*
*Współczynnik wyliczony przy zastosowaniu pakietu 4/18/4/18/4 - 0,5 W/(m2K) dla okna referencyjnego Softline 88 m.