Montaż trójwarstwowy

MONTAŻ TRÓJWARSTWOWY

 

Podstawowym celem tego systemu, jest polepszenie jakości usługi, poprzez wyeliminowanie mostków termicznych, zabezpieczenie warstwy izolacji termicznej przed degradacją, wyeliminowanie przewiewów.

Okno obsadza się w otworze okiennym, w ścianie dwuwarstwowej, jak najbliżej zewnętrznej krawędzi muru, na styku z ociepleniem. Zasadą, jaką należy się kierować przy doborze materiałów do montażu trójwarstwowego, to wykonanie wewnętrznej warstwy z materiału paroszczelnego takiego jak: folie paroszczelne, taśmy butylowe do okien, taśmy rozprężne paroszczelne, środkowej warstwy z materiału termoizolacyjnego - różnego rodzaju pianki poliuretanowe, a zewnętrznej warstwy z paroprzepuszczalnego - taśmy rozprężne, folie zwykłe i elastyczne, sznury uszczelniające. Zachowując zasadę: wewnątrz szczelniej niż na zewnątrz, zapewniamy spoinie optymalne warunki, które wpływają na jej trwałość i jakość.

Jest to doskonała alternatywa, dla wciąż powszechnej w Polsce metody osadzania okien, opartej jedynie na pianie i silikonie, która po latach może prowadzić do niekontrolowanych strat ciepła, tworzenia się mostków termicznych i zawilgocenia warstwy izolacji. W efekcie rosną koszty ogrzewania i powstaje ryzyko pojawienia się bardzo niebezpiecznego dla zdrowia zagrzybienia.

Wielu producentów chemii budowlanej wprowadziło również do sprzedaży materiały 3-warstwowe służące do uproszczonego montażu okien.

Tam, gdzie zwykle były potrzebne trzy produkty (do trzech różnych warstw) teraz wystarczy tylko jeden produkt. Specjalna taśma montażowa łączy funkcje wszystkich trzech warstw uszczelnienia.

Jest to ciekawa i stosunkowo niedroga alternatywa dla tradycyjnych pianek montażowych.

Ciekawym uzupełnieniem montażu trójwarstwowego są wprowadzone na rynek stosunkowo niedawno tzw. ciepłe parapety.

 

Okno na ciepłym parapecie

Przykład okna zamontowanego na ciepłym parapecie

 

Odrębny temat, stanowiący dodatkowe rozwinięcie montażu warstwowego, to ciepły montaż wykonywany w warstwie ocieplenia budynku.

 

 

 

 

 

 

Zobacz również inne warianty montażu okien wykonywane przez montażystów w naszej fimie:

Montaż okien standardowy

Montaż okien w warstwie ocieplenia