Przesuwne okna balkonowe

Postaw na ciekawy design i komfort

Przesuwne okna balkonowe cieszą się ostatnio dużą popularnością wśród sympatyków nowoczesnych projektów w budownictwie. Nic dziwnego – intrygujący design połączony z funkcjonalnością to duet idealny, jeśli chodzi o zaprojektowanie reprezentacyjnego punktu każdego budynku, czyli wyjścia na balkon lub taras!

Jeśli masz przed sobą decyzję dotyczącą wyboru drzwi tarasowych, z pewnością musisz rozważyć przede wszystkim to, który rodzaj najlepiej sprawdzi się w przypadku Twojego pomysłu na wnętrze. Do wyboru masz drzwi rozwieralno-uchylne (czyli najpopularniejszy typ, w którym skrzydła otwierają się do wewnątrz lub na zewnątrz), uchylno-przesuwne (w których skrzydło stałe i przesuwne po zamknięciu ustawiają się w jedną linię) lub podnoszono-przesuwne (gdzie skrzydło stałe i ruchome nie są umieszczone w jednej linii). Szczególnie drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne, czyli stosunkowo nowe rozwiązanie na polskim rynku, zyskują coraz więcej zwolenników. Jest to doskonała propozycja dla osób, które marzą o dużych przeszklonych powierzchniach w swoim domu i nie chcą, aby konieczność otwierania skrzydeł do wewnątrz ograniczała możliwości aranżacyjne wnętrza.

Takie marzenia jednak często rozbijają się o obawy. Jakie są ceny okien balkonowych? Czy mój budżet na to pozwala? Czy duże okna balkonowe nie spowodują szybszej utraty ciepła i zwiększonych nakładów na ogrzewanie?

Cena przeszklonych drzwi tarasowych jest zależna od wielu różnych czynników: m.in. materiału, z którego są wykonane profile (PVC, drewno, aluminium), wymiarów, rodzaju (rozwieralno-uchylne, uchylno-przesuwne, podnoszono-przesuwne). Koszt takich okien balkonowych będzie oczywiście większy, niż w przypadku zastosowania zwykłych drzwi, ale efekt doświetlenia i optycznego powiększenia nawet małych wnętrz jest naprawdę spektakularny. A w kwestii energooszczędności – jeśli okna balkonowe są szczelnie zamontowane, a progi i ościeżnice mają przekładki z materiału termoizolacyjnego, nie musimy obawiać się nadmiernej utraty ciepła.

Drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne Iglo HS

Jeśli szukasz wysokiej jakości drzwi tarasowych, które spełnią Twoje oczekiwania względem funkcjonalności, a do tego zawierają szereg inteligentnych rozwiązań i doskonale wpisują się w nowoczesne trendy w budownictwie, wybierz drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne Iglo HS. Ich stabilna konstrukcja pozwala na wykonanie naprawdę dużych przeszkleń – nawet do 6,5 m szerokości. Wymiary okien balkonowych przestają więc być już ograniczeniem. W połączeniu z przeszkloną ścianą drzwi tarasowe przesuwne stworzą zapierający dech w piersiach efekt!

Choć takie potężne skrzydła są ciężkie (mogą ważyć nawet do 400 kg), dzięki stabilnej konstrukcji, specjalnie zaprojektowanym prowadnicom oraz okuciom G-U ich użytkowanie jest bezpieczne i nie sprawia żadnych trudności. Welurowe uszczelnienie zatrzymuje ciepło wewnątrz pomieszczenia. Przesuwne okna balkonowe Iglo HS to także możliwość zastosowania napędu automatycznego sterowanego za pomocą przycisku i pilota. Nie bez znaczenia jest także niski próg, który można ukryć w posadzce.

Przesuwne okna balkonowe – zaproś do wnętrza więcej światła!

Przesuwne okna balkonowe to jedno z najciekawszych rozwiązań wykorzystywanych we współczesnym budownictwie. Łatwość obsługi i nowoczesny design zjednują sobie serca coraz większej liczby wykonawców. Nic dziwnego – możliwość zastosowania ogromnych przeszkleń, tworzenia „żywej tapety” z krajobrazu na zewnątrz i wpuszczenia do środka większej ilości słonecznych promieni (tak cennych w naszym kapryśnym klimacie) nadaje każdemu wnętrzu unikalnego charakteru!