Zamawiam bezpłatny pomiar

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przygotowania oferty

Niezawodność. Dostarczamy i montujemy okna od 15 lat
Cudownie jest mieć wybór okien
Pomagamy wybrać okna. Profesjonalnie
Bezpieczne i przyjazne - takie są moje nowe okna
Staramy się sprostać Twoim oczekiwaniom. Za każdym razem
W kwestii okien możesz nam zaufać

porady

PYTANIA I ODPOWIEDZI DOTYCZĄCE OKIEN I DRZWI

  

Dział PORADY jest stale rozbudowywany. Warto tu zajrzeć, żeby wiedzieć więcej na temat okien, informacji technicznych, zmian w prawie budowlanym, nowych trendów, itp.

Czekamy również na Wasze pytania i komentarze. Najciekawsze i najczęściej powtarzające się opinie opublikujemy na stronie wraz z odpowiedzią naszego specjalisty. 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Czy okna PCV, okna PVC oraz okna PCW, to jedno i to samo?

Tak. Wszystkie te określenia odnoszą się do stolarki, której głównym składnikiem jest polichlorek winylu (PCW). Skrót PVC pochodzi od nazwy międzynarodowej (PolyVinyl Chloride). Związek ten, ze względu na swoje rewelacyjne właściwości (wytrzymałość, trwałość, estetyka) stał się powodem rewolucji w produkcji okien. To głównie dzięki temu na okna PCV możemy udzielać aż 10-letniej gwarancji. Większość produkowanych dzisiaj na świecie okien, to okna plastikowe, czyli właśnie PCV.

 

Jest tyle różnych firm produkujących okna, którą wybrać?

Rzeczywiście, producentów okien, dilerów, pośredników oraz firm montażowych jest bardzo dużo. Właściwy wybór nie jest łatwy, a przecież decyzję o zakupie okien podejmuje się raz na wiele lat. Odradzamy sugerowanie się tylko i wyłącznie ceną okien. Na pewno jest to istotny czynnik, ale równie ważne jest doświadczenie firmy, z której usług zamierzamy skorzystać, warunki gwarancji oraz kompetencje pracowników, a zwłaszcza ekip montażowych. Na pewno warto umówić się na spotkanie z doradcą technicznym. Takie spotkanie - w naszej firmie oczywiście bezpłatne i niezobowiązujące - może wyjaśnić wiele kwestii (również finansowych) związanych z planowaną przez Państwa decyzją o zakupie okien. Warto pamiętać, że przez telefon wszystkich wątpliwości nie zdołamy rozwiać, ani też nie zdołamy zadać wszystkich, nurtujących nas pytań.

 

Czy na nowe okna jest przewidziana gwarancja i jeśli tak, to co ona obejmuje?

Gwarancja oraz rygorystyczne przestrzeganie jej przepisów przez sprzedającego stanowi niewątpliwie najważniejszy element zadowolenia z okien. Należy podkreślić, że zakup okien to nierzadko poważne obciążenie rodzinnego budżetu i nabywca ma prawo oczekiwać w ramach wydanej kwoty całkowitej satysfakcji z dokonanego zakupu. W naszej firmie oferujemy najszerszy zakres usług serwisowych, w skład którego wchodzi między innymi: gwarancja na profil 10 lat od daty montażu okien, bezpłatne przeglądy co 12 miesięcy, możliwość przedłużenia gwarancji po jej skończeniu, a także szczegółowy instruktaż na temat obsługi okien. Ponadto do każdego złożonego przez Państwa zamówienia dostarczamy bezpłatnie zestaw produktów niezbędnych do właściwej konserwacji okien (przy zamówieniach powyżej 2.000 PLN).

 

Czy muszę mieć zgodę administracji budynku na wymianę okien?

Warto wiedzieć, że okna stanowią część elewacji i należy dopasować je kształtem i podziałami do innych okien w budynku. Nasi przeszkoleni i doświadczeni pracownicy - w ramach bezpłatnego pomiaru - będą potrafili dopasować nowe okna zarówno do Państwa oczekiwań, jak i do wymogów administracji lub zarządcy budynku.

 

Jaki sposób montażu okien jest najlepszy?

Obecnie stosuje się dwa sposoby montażu okien: za pomocą metalowych dybli oraz za pomocą kotew montażowych. Zdecydowanie polecamy pierwszy z tych sposobów, ponieważ zapewnia najlepszą sztywność dynamiczną konstrukcji okiennych, wpływa na ich trwałość i zapobiega odkształcaniu się profili okiennych pod wpływem zmiennych warunków atmosferycznych panujących w naszej strefie klimatycznej. W naszej firmie montujemy okna wyłącznie za pomocą metalowych dybli montażowych, do uszczelniania używamy pianek renomowanych firm (mrozoodpornych lub letnich - w zależności od pory roku), natomiast do prac tynkarskich stosujemy profesjonalne zaprawy tynkarsko-gipsowe. W trakcie prac montażowych - jako jedyna firma na rynku - standardowo stosujemy ponadto preparaty grzybobójcze, które dodatkowo zabezpieczają glify okienne.

Naszym klientom proponujemy dwa warianty montażu: montaż okien standard oraz montaż okien premium.

 

Czy wymiana okien musi wiązać się z bałaganem?

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że profesjonalny i fachowy montaż nowych okien jest równie istotny, co jakość samych okien. Prawidłowo zamontowane oraz konserwowane okna będą Państwu służyły przez kilkadziesiąt lat, zapewniając ochronę przez zimnem i hałasem, oraz komfort i przyjemność z użytkowania. Oczywiście przebieg czynności montażowych może wiązać się z pewnymi niedogodnościami, ale profesjonalna ekipa przeprowadzi go szybko i czysto, najczęściej w jeden dzień. W naszej firmie - co warte podkreślenia - w ramach usługi montażowej oferujemy Państwu nie tylko wszelkie prace przygotowawcze, ale także sprzątanie po montażu i szczegółowy instruktaż dotyczący obsługi i konserwacji Państwa nowych okien.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------

 

JEŻELI MAJĄ PAŃSTWO INNE PYTANIA, PROSIMY O KONTAKT:

Imię i nazwisko

Nr telefonu

Adres e-mail

Pytania lub uwagi

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przygotowania oferty

Gwarancja

  • 10 LAT GWARANCJI NA PROFIL
  • 5 LAT GWARANCJI NA OKUCIA, SZYBY I MONTAŻ
  • PRZEGLĄDY OKIEN CO 12 MIESIĘCY

czytaj więcej..

zapraszamy do salonu

Ekspozycja i biuro:
ul. Grochowska 114
04-301 Warszawa
tel/fax (22) 611-98-88
kom. 600-814-600
wyceny@noweokna.pl

zapraszamy w godz. 9.00-18.00 od poniedziałku do piątku