Zamawiam bezpłatny pomiar

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przygotowania oferty

Niezawodność. Dostarczamy i montujemy okna od 15 lat
Cudownie jest mieć wybór okien
Pomagamy wybrać okna. Profesjonalnie
Bezpieczne i przyjazne - takie są moje nowe okna
Staramy się sprostać Twoim oczekiwaniom. Za każdym razem
W kwestii okien możesz nam zaufać

montaż okien STANDARD

Prawidłowy montaż okien jest gwarancją i podstawą niezawodnego funkcjonowa- nia stolarki okiennej przez wiele lat. W naszej firmie zajmujemy się tym w sposób rzetelny i profesjonalny.

 

Począwszy od transportu okien na miejsce montażu, aż po końcową regulację okuć - dbamy o każdy szczegół powierzonej nam pracy.

 

Zakres montażu, który oferujemy, obejmuje także czynności dodatkowe: zabezpieczenie pomieszczeń, prace tynkarskie i wykończeniowe, sprzątanie po montażu, utylizacja zdemontowanej stolarki okiennej, itp.

 

Standardowy montaż okien zaczyna się już na etapie pomiaru otworów pod stolarkę. W zależności od całkowitej długości ramy należy zachować szczeliny o odpowiedniej szerokości, które umożliwią prawidłowe ustawienie i wypoziomowanie okien, a także (już po zamontowaniu) ich rozszerzanie się pod wpływem temperatury.

 

Przed przystąpieniem do ustawienia okna w otworze okiennym należy dokładnie oczyścić mur, a w przypadku wymiany okien - dokonać demontażu starej stolarki i również starannie uprzątnąć otwór.

 

Montaż właściwy polega na ustawieniu ościeżnicy w pionie i poziomie, a następnie ustabilizowanie jej przy pomocy klinów. Sprawdzamy również przekątne, dzięki czemu mamy pewność, że rama ma w rzeczywistości kąty proste.

 

Okno przytwierdzamy do muru za pomocą metalowych dybli przechodzących bezpośrednio przez ramę lub kotew przykręcanych wcześniej do ramy. Ważne, żeby zastosować odpowiednią ilość elementów mocujących oraz umieścić w przewidzianych technologicznie miejscach. Zalecany rozstaw to maksymalnie 60 cm, zaś pierwsza kotwa (dybel) powinna się znaleźć około 15 cm od dolnego narożnika.

 

Następnym etapem jest uszczelnienie przestrzeni między murem, a ościeżnicą poprzez wypełnienie jej poliuretanową pianką montażową. Stosujemy piany tzw. niskorozprężne, które nie odkształcają ościeżnicy.

 

Ostatni etap montażu okien to prace wykończeniowe. Po wyschnięciu (zwykle około 45 minut) pianka montażowa jest obcinana i można przystąpić do tynkowania glifów. W zależności od wcześniejszych ustaleń możemy zastosować różne materiały wykończeniowe: tynki gipsowe, zaprawy cementowe, płyty gipsowo-kartonowe, itp. Na sam koniec nasi montażyści usuwają folie ochronne, przykręcają klamki, w razie konieczności uszczelniają styk okna z parapetami, dokonują wstępnej regulacji okuć i sprawdzają czy wszystko poprawnie funkcjonuje.

 

W przypadku montażu okien w stanie surowym końcowym etapem jest uszczelnienie przestrzeni montażowych pianką. Folie ochronne zazwyczaj zostają na ramach okiennych - przydadzą się następnym ekipom: tynkarzom i specjalistom od ocieplenia.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

W ciągu ostatnich kilkunastu lat wymieniamy średnio 1000 okien rocznie na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego. Posiadamy ogromne doświadczenie, wiedzę i zaplecze technologiczne, a nasi montażyści regularnie podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe.

 

Dzięki solidności i zaangażowaniu, uciążliwość montażu okien jest w naszej firmie sprowadzona do absolutnego minimum i zazwyczaj jeszcze tego samego dnia mogą się Państwo cieszyć Waszymi nowymi oknami!

 

Zadbamy o wszystko, co niezbędne, żeby standard naszych usługi pozostawał na najwyższym poziomie.

 

Na wszystkie nasze usługi i prace montażowe udzielamy gwarancji.

 

Wykonujemy również tzw. ciepły montaż okien, który ma szczególnie istotne znaczenie w przypadku domów pasywnych lub energooszczędnych. Więcej informacji znajdą Państwo w dziale montaż okien premium.

 

 

SKORZYSTAJ Z NASZYCH USŁUG MONTAŻOWYCH:

Imię i nazwisko

Nr telefonu

Adres e-mail

Pytania lub uwagi

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przygotowania oferty

Gwarancja

  • 10 LAT GWARANCJI NA PROFIL
  • 5 LAT GWARANCJI NA OKUCIA, SZYBY I MONTAŻ
  • PRZEGLĄDY OKIEN CO 12 MIESIĘCY

czytaj więcej..

zapraszamy do salonu

Ekspozycja i biuro:
ul. Grochowska 114
04-301 Warszawa
tel/fax (22) 611-98-88
kom. 600-814-600
wyceny@noweokna.pl

zapraszamy w godz. 9.00-18.00 od poniedziałku do piątku